playbutton

Naučné stezky

Stezka vede krásným areálem rybníků zasazených do malebného údolí říčky Seziny. Trasa dlouhá jen něco přes kilometr je svou nenáročností přístupná všem věkovým kategoriím. Celkem 12 informačních panelů seznamuje se zdejší pestrou přírodou. Stezku vybudovala obec Zbyslavice v roce 2016 ve spolupráci se základní školou Zbyslavice za finanční podpory Moravskoslezského kraje.
http://www.zbyslavice.cz/volny-cas-turistika/naucna-stezka-zbyslavice/

Stezka stromů byla vybudována jako součást Naučné stezky Zbyslavice. Otevřena byla na podzim 2016 díky podpoře programu Škola pro udržitelný život, s nímž obec sdílí cíle místní Agendy 21. Na trase přes 2 km se lidé prostřednictvím panelů seznámí s 9 různými dřevinami, které v obci rostou. Stezka stromů vznikla na podnět žáků místní školy, kteří se do projektu aktivně zapojili.
http://www.zszbyslavice.cz/index.php?archiv&tema=12

Stezka pro nejmenší představuje 5 interaktivních prvků obrazové povahy, na kterých se nejen děti předškolního věku seznámí hravou formou s živočichy a rostlinami a procvičí svou motoriku. Nechybí ani hmyzí hotel či pracovní listy. Stezka vede areálem zbyslavických rybníků a vznikla v roce 2016 díky spolupráci základní a mateřské školy s obcí v rámci programu Škola pro udržitelný život.

Vyberte si alespoň jednu stezku a celou ji projděte. Prozkoumejte i interaktivní odkazy a pracovní listy.

Spoj správně poloviny obrázků: